Jdi na obsah Jdi na menu
 


NEUROLOGICKÉ VYŠETŘENÍ

12. 12. 2012

 

23.8.2012  (4 roky a 5 měsíců)

EEG: bdělý záznam s dobrou spolupráci točen na 4 letech a 5ti měsících. elektrogeneze hraniční až lehce opožděná k věku, dominuje aktivita Thete 4-6Hz se superponovanou Betou aktivitou, areální dif pro přední a zadní kvadrant, RZ nedokonalá a hyperventilace se nepodařilo natočit pro nespolupráci.

Měla logopedické vyšetření - závěr smíšená vývojvoá dysfázie. Byla vyšetřena i na foniatrii, přitom zánět středního ucha a dítě nešlo vyšetřit. Zlepšila se v řeči, oslovuje členy rodiny, barvy popíše, pozná, mluví ve větách, básničku neumí, krátkou písničku zazpívá. Naučila se jezdit na kole. Pomočuje se v noci - jen občas. Pije navečer. Mívá špatnou náladu, pokud se dobře nevyspí, dnes v ordinaci se chová nepřívětivě, na oslovení reaguje. Zaleze si pod stůl, na vše odpovídá rozhořčeným "ne". Bude chodit do speciální školky.

Závěr: dysharmonický vývoj, ale pokračuje, poruchy nálady emocí, mírná dyslalie.

Doporučení: Eye Q neužívá, protože po medikaci zvracela. Bez medikace a Ko s gafem za rok

 

19.1.2012   (3 roky a 10 měsíců)

Anamnéza: nastoupila do školky, chodí do normální školky, a ve školce udělala velký pokrok. Bude mít 4 roky, slovní zásobu má asi 200 slov, věty krátké tvoří. Rozumí běžným věcem, příkazům. Neumí odpovědět na otázku "Jak se máš". Citoslovce zvířátek nepoužívá, pořítá do 13ti a číslice pozná, i písmenka pozná. Dívá se na pohádky, rozumí jim, pohádky nečtou. Barvy pozná.

Obj: na m. n normální nález tonus symetr, rr jsou symetr, v Ming symetr, stoj a chůze je v norm dysfasie

Závěr: dysharmonie ve vývoji, ale se zlepšením vývoj pokračuje

Doporučení: Eye Q aspoň 3 měsíce

 

14.3.2011  (2 roky a 11 Měsíců)

Anamnéza: odeslána k vyšetření pro dysharmonický vývoj. V kojeneckém věku byla sledována na RHB pro opoždění motoriky, cvičili Vojtu, pak se stav zlepšil.

Riziko v perinatální anamnéze není, kolem porodu - bez rizik. vysoké TT při očkování - hexyvykcína, hned po očkování asi 1 den 38 - 39st C. Křeče nebyly. Úraz hlavy nebyl.

Zvláštnosti v chování, málo reaguje na oslovení. NA výzvu moc nereaguje. Slyší dobře, mazlí se ráda, kontakto z očí do očí navazuje, spí klidně.

V řeči jen několik jednoduchých slov, citoslovce zvířátek neumí, barvy přiřazuje, ale nepojmenuje. Ze stavebnice staví jen komíny, tvary pozná. Pohádku poslouchá, ale děj nesleduje. počítá řadu do 10 - vysloví i slova. Umí s PC, do MŠ nechodí, jen do klubu.

Obj: dítě neklidné, ale celkem dobře kontakt navazuje, v řeči - spíše citoslovce, ale na výzvu nereaguje, sama v ordinaci nemluví, jen útočně reaguje na rodiče, nihil topicum

EEG: elektrogeneze vzhledem k věku hraniční, bez spec GE

Závěr: Nerovnoměrný vývoj, zvláštnosti v chování

Doporučuji: základní labolatoř, Fe mineralogram, B12 v séru, lipidové spektrum, psychologické vyšetření, oční pozadí

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář